На спеціальному сайті доступна загальна кількість місць, які кожна область пропонує для безкоштовного розселення ВПО — з розбивкою на вільні та зайняті. Є можливість відфільтрувати варіанти за областю чи окремою громадою. Також там є номери телефонів контактних центрів у кожному регіоні, куди можна звертатися з питаннями та забронювати житло.
На п’яти вокзалах — у Києві, Харкові, Одесі, Запоріжжі та Покровську — стюарди реєструють у єдиній системі тих, хто вирішив виїхати до більш безпечного місця, та оперативно консультують щодо місця тимчасового поселення. Вони надають інформацію про вільні місця у тих областях, куди прямують евакуаційні потяги, можуть допомогти з корисною інформацією чи контактами тим, хто швидко ухвалив рішення про евакуацію і не мав змоги продумати подальші кроки.
Після прибуття в одне із цих місць у спеціальному пункті Укрпошти ви можете отримати одноразову грошову допомогу від держави. Допомога становить 3 000 гривень на кожну дитину чи людину з інвалідністю та 2 000 гривень на людину, старшу 18 років. Інформацію, необхідну для такої виплати, збирають одразу в потязі.
Окрім того, ви можете самостійно залишити заявку на евакуацію з проживанням. Зробити це можна через контактний центр Укрзалізниці за номером 0 (800) 503-111. Оператори внесуть ваші дані в реєстраційну форму та дадуть відповіді, якщо у вас виникнуть запитання.
- Ти як: Роль довіри в житті людини
- Спротив триває!