Запобігання та протидія домашньому насильству

Алгоритм дій у випадках домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі:

Якщо Ви постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, потрібно коректно на це реагувати і в цьому допоможе алгоритм дій: 

Алгоритм дій у випадках домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі: 

1. Якщо починається сварка, яка може закінчитися фізичним насильством, намагайтеся уникнути контакту і перейдіть у інше приміщення, яке можна легко покинути. Тримайтеся ближче до виходу. Уникайте суперечки у приміщенні, де є гострі та ріжучі предмети.

2. Знайдіть місце, куди можете піти у разі небезпеки. Це місце повинне бути безпечним, щоб кривдник вас не знайшов.

3. Домовтесь зі своїми сусідами, щоб вони викликали поліцію у випадку, коли почують крик з вашого помешкання.

4. Зробіть дублікат ключів та сховайте їх у надійному місці, щоб у разі небезпеки ви могли швидко вийти з приміщення та дістатися до безпечного місця.

5. Заховайте у безпечному місці необхідну суму грошей, список з необхідними номерами телефонів, паспорт, документи дитини та інші важливі документи, необхідний одяг та ліки.

6. Заздалегідь дізнайтеся телефони місцевих служб, які можуть надати Вам необхідну підтримку та допомогу.

7. Не мовчіть! Розкажіть про свою проблему людям, яким довіряєте, і обов’язково зверніться за допомогою до спеціаліста.

Якщо Ви потребуєте консультації або роз’яснення з даного питання, то можете зателефонувати на номери «гарячих ліній»:

• 15-47

• 0-800-500-335

• 116-123

• 0-800-500-225

• 116-111

• 15-45

ДОРОЖНЯ КАРТА перенаправлення між суб’єктами взаємодії, які здійснюють заходи у сфері протидії домашньому насильству

ДОРОЖНЯ КАРТА

перенаправлення між суб’єктами взаємодії, які здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству

за ознакою статі у Подільському районі

№ з/пЗаклад, установа, організація, юридична адресаконтактна інформація (тел, email)Телефон «гарячої лінії»
1.Подільська районна державна адміністрація,проспект Шевченка, 2м. Подільськ, Одеська обл..Людмила АНТОНОВА  rda@podilsk.odessa.gov.ua(04862) 2-38-00 
2.Управління соціального захисту населення Подільської РДА,проспект Шевченка, 2м. Подільськ, Одеська обл..  Наталя КУШНІР,podilsk_soc@gupsp.odessa.gov.ua(04862)  2-14-69 
3.Служба у справах дітей Подільської РДА,вул. Соборна, 105м. Подільськ, Одеська обл. Ірина БОЧАРОВАssd@podilsk.odessa.gov.ua(04862)  2-45-10 
4.Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Куяльницької сільської ради Подільського району, вул. Cоборна, 105 Центр соціальних служб для сім’ї дітей та молоді Кодимської міської радивул. Соборна,88м Кодима, Подільського району, Одеської обл. Ананьївський міський центр соціальних службВул. Героїв України, 7 м.Ананьїв, Подільського району, Одеської обл Центр соціальних служб Савранської селищної ради,вул. Соборна,9, смт. Саврань,Подільського району, Одеської області. КУ «Центр соціальних служб» Любашівської селищної радивул. Володимира Князя 84смт. Любашівеа, Подільського району, Одеської обл. КУ «Центр надання соціальнирх послуг» Балтської міської ради 66101вул.Любомирська,193 м.Балта Подільського району Одеської обл. Олена БУРДЕЙНАrcsssdm@ukr.net  Лариса МЕДЛЯРСЬКА    Ольга БАЦЕЛЯoncssdm@ukr.net   Тетяна МАЛИКrtzcccdm@meta.ua   Олена НЯНЬКОlrccccdm@ukr.net   Тетяна БУБНОВАcnsp_balta@ukr.net(04862) 3-42-38   (04867)2-65-61    (04863)2-28-09   (04865)3-19-38    (04864)2-27-91    (04866) 2-22-00 
5.Подільський відділ Головного управління Національної поліції в Одеській області,вул. Соборна, 74, м. Подільськ, Одеська обл.. Олександр НОЗДРАТЕНКО025@od.npu.gov.ua(04862) 2-37-04 
6.Відділ освіти, охорони здоров’я, культури та спортуПодільської РДАПроспект Шевченка,2м. Подільськ, Одеська обл..Юлія ДУБОВИК (головний спеціаліст)yuliya.dubovik1@gamail.com (04862)2-38-00 
    

Голова Подільської районної

державної адміністрації                                                                                                                                   Михайло ЛАЗАРЕНКО

Попередження насильства в сім’ї

Управління соціального захисту населення  Подільської районної державної адміністрації інформує:                              

 За оперативними даними територіальних громад Подільського району протягом І півріччя 2021 року отримано 471 повідомлення щодо вчинення домашнього насильства ( 397 від жінок, 68 від чоловіків). 400 осіб перебувають на обліку з приводу вчинення насильства в сім’ї у  Подільському відділі ГУНП в  Одеської області; 210 сімей занесено до Банку даних сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, 48 сімей охоплено соціальним супроводом, винесено 128 заборонних приписів.

 8 дітей району перебувають на обліку з приводу насильства чи жорстокого поводження з ними. 3дійснено 319 заходів з приводу захисту прав дитини від насильства в сім’ї.   

Голова Подільської РДА взяла участь у черговому засіданні обласної координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності

17 вересня 2019 року голова Подільської районної державної адміністрації Світлана Назаренко спільно з представниками Куяльницької сільської ради, керівниками закладів охорони здоров’я району, Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги взяла участь у черговому засіданні обласної координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі. Було розглянуто та обговорено наступні питання:

1. Про діяльність райдержадміністрацій, ОТГ, міст Одеської області щодо виконання пунктів 18-25 Постанови КМУ від 22.08.2018 року № 658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі» за І півріччя 2019 року.

2. Про діяльність Департаменту охорони здоров’я та установ і закладів охорони здоров’я щодо забезпечення виконання ст. 12 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та п.п. 42-45 Постанови КМУ від 22.08.2018 року № 658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі».

3. Про роботу Центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги особам, що постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

4. Про стан роботи мобільної бригади надання соціально-психологічної допомоги в Болградському та Березівському районах.

5. Про стан виконання протокольних рішень.      

В Подільському районі проведено засідання Координаційної ради з питань протидії насильству

25.07.2019 року відбулось засідання Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, протидії торгівлі людьми. В заході взяли участь представники Подільської райдержадміністрації, Куяльницької сільської ради, поліції, юстиції, міграційної служби, міськрайонного центру  зайнятості, закладів освіти та охорони здоров’я, центру надання безоплатної правової допомоги. Під час роботи було обговорено та прийнято рішення по наступним питанням:

1. Про надання соціальних послуг сім’ям, дітям та молоді, які постраждали від домашнього насильства та потребують сторонньої допомоги.

2. Про постановку та зняття з профілактичного обліку дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах та зазнали насильства в сім’ї.

3. Про проведення роз’яснювальної роботи з дітьми та підлітками з питань протидії торгівлі людьми.

4. Про стан проведення інформаційно-просвітницької роботи серед молоді щодо нелегальної зайнятості, трудової міграції та запобігання потраплянню в ситуації, пов’язаної з торгівлею людьми.