Безбар’єрність у молодіжній роботі: про що, навіщо і як

❓З чим у вас асоціюється слово «безбар’єрність»?

🔎Якщо на думку одразу спадають люди з інвалідністю та облаштування пандусів і підіймачів, ви праві лише частково. Насправді це широке поняття, що стосується без перебільшення кожного.

💌Уявіть простір необмежених можливостей, де немає місця дискримінації, а людина – найвища цінність. Світ, у якому всім комфортно: на співбесідах не питають про вік та сімейний стан, жінки в декреті можуть працювати, а чоловіки – доглядати за дітьми й навпаки, інтернет однаково «ловить» як у мегаполісі, так і в маленькому селі, пересування містом з коляскою, на інвалідному візку чи на милицях не перетворюється на квест, а коректну лексику використовують не лише великі медіа, а й користувачі інстаграму.

✅Це і є ціль політики безбар’єрності – забезпечення безперешкодного доступу всіх груп населення до різних сфер життєдіяльності.

Проєкт вчить бачити в людях перш за все особистостей – унікальних, з різною зовнішністю та особливостями, статтю, віком, фізичними здібностями, але однакових у правах та можливостях.

Довідник безбарʼєрності доступний за посиланням: https://bf.in.ua.

Як довідник допоможе у молодіжній роботі?

🔹Інформувати молодь про безбар‘єрність.

Ресурс вчить людяності й розкриває поняття безбар’єрності, інклюзії, толерантності, гендерної рівності, фемінізму, дискримінації, розповідає про універсальний дизайн, маломобільні групи населення та підхід, заснований на правах людини.

🔹Застосовувати принципи безбар’єрності у взаємодії з молоддю.

Вони стануть основою до залучення всіх груп молоді до вашої діяльності. Посібник містить рекомендації у сфері доступності, інклюзивного планування, універсального планування, комплексного гендерного підходу та боротьби з соціальним відторгненням.

🔹Використовувати принципи безбар’єрності у комунікації.

Володіння коректною лексикою – важлива навичка молодіжних працівників та працівниць, що допоможе молоді сформувати довіру до вас та вашої діяльності.

🔹Послуговуватись словником коректних термінів.

Він допоможе правильно формулювати заклики, тези й вимоги та полегшить комунікацію з представниками різних сторін-стейкхолдерів та молоддю, зробивши її якіснішою.

🔹Посилатись на довідник безбар’єрності в адвокаційній діяльності.

📢Довідник показує ключові орієнтири для становлення безбар’єрності в Україні, тому на нього можна посилатись, як на ресурс, що задає напрям розвитку інфраструктури, зокрема й молодіжної.