Михайло Лазаренко взяв участь у відеоселекторній нараді Одеської обласної військової адміністрації під головуванням начальника ОВА Максима Марченка
08.11.2022 року начальник Подільської районної військової адміністрації Михайло Лазаренко спільно з керівництвом районного управління поліції, військової комендатури, районної ради, з головами територіальних громад, співробітниками РВА взяв участь у відеоселекторній нараді Одеської обласної військової адміністрації під головуванням начальника ОВА Максима Марченка.
В ході роботи начальники районних військових адміністрацій звітували про стан справ у районах.
Про виконання місцевих бюджетів Одеської області за 10 місяців поточного року та очікувані підсумки 2022 року в умовах воєнного стану доповідала Марина Зінченко – директор Департаменту фінансів Одеської обласної військової адміністрації. Вона повідомила, що за 10 місяців поточного року до місцевих бюджетів області надійшло 19,3 млрд грн, стан виконання бюджету – 100,6 %.
Разом з цим, зазначено, що з 99 місцевих бюджетів Одещини не забезпечили виконання запланованих надходжень 24 територіальні громади.
Приємно, що наш – Подільський район – було відзначено серед кращих, оскільки завдяки вжитим заходам всі наші громади виконали завдання щодо планових надходжень до місцевих бюджетів.
Водночас, як негативний факт, директор Департаменту фінансів Одеської ОВА відмітила повню відсутність протягом поточного року фінансових надходжень на потреби підрозділу територіальної оборони з Ананьївської територіальної громади.
Про проблемні питання організації процесу облаштування місць для розміщення внутрішньо переміщених осіб розповіла Тетяна Дементьєва – директор Департаменту соціальної та сімейної політики обласної державної адміністрації.
Директор Департаменту з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами обласної державної адміністрації Сергій Готко довів інформацію про стан підготовки стаціонарних пунктів обігріву до розгортання у разі виникнення надзвичайної ситуації на території Одеської області.
Він підкреслив, що наразі з 556 стаціонарних пунктів обігріву в області стовідсоткову готовність по визначеним параметрам мають лише 173, роботи щодо облаштування продовжуються. Крім того, підготовлено до експлуатації 31 мобільний пересувний пункт обігріву. Начальником ОВА визначено завдання щодо облаштування у районах «Пунктів Незламності», які мають надавати наступні послуги:
– Обігрів;
– Мобільний зв’язок;
– Доступ до Інтернету та телебачення;
– Живлення до мобільних пристроїв;
– Приготування теплих напоїв та їжі;
– Першу медичну допомогу;
– Укриття у разі надзвичайної ситуації.
Директор Департаменту систем життєзабезпечення та енергоефективності Одеської обласної державної адміністрації Антон Шалигайло поінформував присутніх про стан роботи щодо захисту об’єктів критичної інфраструктури області в умовах воєнного стану.
Максим Марченко доручив проводити постійне інформування населення стосовно вимушених відключень світла внаслідок російської агресії та ворожих ударів по енергетичним об’єктам України. Також, у зв’язку із економією електроенергії він заборонив використовувати освітлення білбордів, вітрин магазинів, вуличне освітлення тощо.
З інформацією про стан підготовки та утримання захисних споруд для цивільного населення Одеської області та їх підготовки до експлуатації в зимовий період виступив Ігор Скомороха – радник начальника Одеської обласної військової адміністрації. Керівникам громад надано доручення щодо вирішення наступних питань:
– опалення захисних споруд у осінньо-зимовий період:
– забезпечення укриттів засобами пожежогасіння;
– дотримання належних санітарних умов в сховищах, обладнання санвузлів;
– забезпечити укриття генераторами безперебійного електроживлення.
Крім того, під час наради начальник ОВА Максим Марченко визначив додаткові завдання посадовцям з питань використання залишків освітньої субвенції до кінця поточного року, облаштування пунктів обігріву згідно вимог, створення захисних споруд на об’єктах критичної інфраструктури, функціонування мобільних патрулів поліції, відновлення на дорогах області демонтованих дорожніх знаків, створення стратегічних запасів дров у районах тощо.