Обговорення впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» в Одеській області

10 жовтня 2023 року тимчасово виконуючий обов’язки начальника Подільської районної військової адміністрації Оксана Лобода та фахівці служби у справах дітей, управління соціального захисту населення і відділу освіти, охорони здоров’я, культури та спорту Подільської РВА взяли участь у зустрічі, присвяченій обговоренню впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» в Одеській області.

Після початку повномасштабного вторгнення психологічний стан населення України різко погіршився. Згідно з останнім соціологічним опитуванням, понад 90% українців мають хоча б один із симптомів тривожних розладів, а 40-50% потребують психологічної підтримки різної інтенсивності. 66% українців не знають, куди вони могли б звернутися по допомогу в разі необхідності.

🔹 Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», створена за ініціативою першої леді Олени Зеленської, покликана це змінити.

🔹 Мета програми — навчити українців піклуватися про своє ментальне здоров’я та показати інструменти, що допоможуть подолати тривожні або стресові стани. Також до основних завдань, які поставлені перед «Ти як?», входить реновація системи психосоціальної підтримки, яка має зробити психосоціальну послугу доступною.

🔹 Програма покликана створити систему сервісів і послуг, які зможуть різними способами та дієвими механізмами підтримати українців у складні часи повномасштабної війни.

Відкрив зустріч заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Дмитро Радулов, наголосивши на важливості та актуальності реалізації основних завдань в межах проєкту.

🔸 Дорожня карта Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої Першою леді, передбачає кілька основних елементів, серед яких впровадження гарантованого пакету послуг, розвиток послуг амбулаторної спеціалізованої допомоги, забезпечення супервізій та ін.

🔸 На зустрічі було обговорено питання впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» в Одеській області: розглянуто основні проблеми та складнощі реалізації поставлених завдань, доведено досвід громад, в яких вже працює програма, приділено увагу розробці плану подальших дій щодо створення необхідних умов для підтримки українців у складні часи.