ОДЕСА ТА ОДЕСЬКА ОБЛАСТЬ ПОВНІСТЮ ЗАБЕЗПЕЧЕНІ ЗЕРНОМ ТА БОРОШНОМ ВЛАСНОГО ВИРОБНИЦТВА ДЛЯ ВИПІКАННЯ ХЛІБА
Щорічно в Одеській області зерновими культурами засівають майже 1,5 мільйона гектар. Минулого року, завдяки сприятливій погоді та підвищенню продуктивності сільгоспвиробництва, одеські аграріїв отримали рекордний врожай пшениці та ячменю – більше 5 мільйонів тонн. Такий об’єм вирощеного зерна дозволяє не тільки забезпечити власні регіональні потреби ринку, щодо виробництва борошна та виготовлення хлібобулочних виробів, а й експортувати зернову продукцію.
За словами Директора департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА Алли Стоянової, більшість зерна з п’ятимільйонного врожаю, мало піти на експорт, що на тлі зростання світових цін на продовольство суттєво б підвищило доходи аграрної галузі та вплинуло б на регіональний ВВП загалом. Бо 45% валютної виручки в Україні надходить саме завдяки роботі вітчизняного агросектору, а Одещина дає 5% загальнонаціонального об’єму виробництва зернових.
«Для власного споживання Одещині необхідно біля 400 тонн зерна. В борошні ця цифра складає 250 тонн. 50% – споживає саме місто Одеса. Запевняю, і місто, і область повністю забезпечені зерном та борошном власного виробництва для випікання хліба. Україна виробляє 100 мільйонів тонн зерна , а споживає – лише 20. Таким чином, ми гарантовано маємо достатні запаси зерна, у той час як країни світу недоотримають значну кількість українського зерна через війну росії проти України, що може спричинити за оцінками ООН голод у багатьох країнах світу. Зокрема, Україна традиційно експортує близько 30-35% зерна до країн Північної Африки та Близького Сходу, 30-35% до країн Південної та Південно-Східної Азії, а також близько 35-40% до країн Європи» – наголошує Алла Стоянова.
Цьогоріч через російську блокаду морських портів Одеська область не може експортувати зерно в повному обсязі.
«Якщо у березні ми змогли експортувати лише 200 тисяч тонн зерна, то вже у квітні нам вдалось зрушити цю кризову ситуацію з місця і на разі з використанням залізниці, автошляхів та дунайського пароплавства експортовано більше 1 мільйона тонн. Сподіваюсь, що за травень ми досягнемо показника у півтора мільйона. Але вкотре, незважаючи на нарощування експорту в умовах війни, хочу заспокоїти одеситів – запасів базового продовольства, що є в Україні і безпосередньо у нас на Одещині, має вистачити для харчування населення протягом кількох років» – додає Директор департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА.
Прес-служба Одеської ОВА