Один день із роботи служби у справах дітей та центру надання соціальних послуг

Комісією у складі фахівців центру надання соціальних послуг Савранської селищної ради та служб у справах дітей Подільської районної військової адміністрації та Савранської селищної ради здійснено виїзд в с. Полянецьке з метою проведення перевірок умов проживання в сім’ях з дітьми.

Зокрема, були відвідані три сім’ї внутрішньо переміщених осіб, які знайшли прилисток у тихому селі на Савранщині. Всі вони добре влаштовані, мають все необхідне.

            Також було здійснено планову перевірку двох прийомних сімей та дитячого будинку сімейного типу, які функціонують в с. Полянецьке. Батьки в цих сім’ях забезпечили належні умови для зростання та розвитку дітей. Хоча, в кожній сім’ї є своє труднощі. Так, в однієї прийомній сім’ї з чотирма дітьми – типова проблема багатьох сімей з дітьми шкільного віку – тривале дистанційне навчання, під час якого на плечі батьків лягає додаткова відповідальність за успішність дітей. Обов’язкова складова виховання в цій сім’ї – патріотичне виховання. Діти добре розуміються на значенні візерунків, зображених на їхніх вишиванках.

В другій прийомній сім’ї, створеній в кінці 2021 року, виховується двоє діток-дошкільнят. Для них на подвір’ї будинку облаштований гральний майданчик. Єдине, чого прагнуть діти, знову ходити в садочок, спілкуватися з друзями. Тому вони з великою радістю продемонстрували свої вишиванки.

Дитячий будинок сімейного типу переживає своє особисте – втрату матері-виховательки в лютому цього року. На плечі батька-вихователя лягла відповідальність за шестеро дітей. В березні поточного року службою у справах дітей було прийнято відповідальне рішення – про доцільність продовження функціонування дитячого будинку сімейного типу. Як правильно стверджують психологи: найкраще для позбавлення від болю – це проживання болю, і вкрай важливо розділити цей біль з іншою людиною.  В цій сім’ї всі об’єднались та допомагають один одному, діти підтримують батька.

            Крім того, була відвідана сім’я заявника, який звернувся через «урядову гарячу лінію» з питанням затримки виплати державної соціальної допомоги на дитину.

            Всі відвідані сім’ї такі різні за своїми потребами та проблемами. Тому в кожній сім’ї спеціалістами були надані конкретні консультації та роз’яснення щодо вирішення їхніх проблем.