Сьогодні, 14 січня 2025 року, начальник Подільської районної військової адміністрації Михайло ЛАЗАРЕНКО провів засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії за участі в. о. начальника Подільського районного управління Головного Управління Держпродспоживслужби в Одеській області Олександром РЕКОЮ.
На нараді були присутні начальник відділу агропромислового розвитку Наталія Вдовиченко, представники Подільського РУГУ ДСНС України в Одеській області, відділу превенції Подільського РУП ГУНП в Одеській області, Подільської районної державної лікарні ветеринарної медицини, представник Подільського РВП ДУ «Одеський ОЦКПХ МОЗ», мисливсько-рибальського підприємства Українського товариства мисливців та рибалок, керівники відділів РДА.
Основним питанням засідання комісії: вжиття застережливих заходів з метою забезпечення стабільної епізоотичної ситуації з інфекційних хвороб тварин (птиці) на території Подільського району.
Також було наголошено на тісній співпраці з громадами й органами місцевого самоврядування щодо сприяння фахівцям державних установ ветеринарної медицини у проведенні належного контролю за епізоотичною ситуацією території області, а також забезпеченні належної комунікації з місцевими медіа в напрямку проведення широкої інформаційно-роз’яснювальної роботи.
Олександр Река доповів про підсумки проведення щорічної кампанії пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу на території Подільського району.
«Сказ – надзвичайно небезпечне захворювання, яке може вражати як тварин, так і людей. Воно передається через укуси інфікованих тварин або контакт з їхньою слиною. Після появи симптомів захворювання практично завжди закінчується летально. Наразі лікування від сказу немає, а тому єдиним ефективним засобом протидії розповсюдженню захворювання є профілактика». – зазначив очільник району.
На Подільщині 11-12 січня 2025 року було проведено відстріл червоної лисиці для оцінки ефективності проведеної пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.
За результатами засідання комісії було прийнято низку рішень щодо забезпечення виконання ряду заходів із забезпечення стабільної епізоотичної ситуації, здоров’я та благополуччя тварин протягом 2025 року.