Сьогодні, 28 лютого 2025 року, Міністерство розвитку громад та територій України спільно з Асоціацією «Енергоефективні міста України» провело онлайн-презентацію «Використання Інструменту збору та аналізу енергетичних показників Європейської енергетичної відзнаки для розробки місцевих енергетичних планів»

Сьогодні, 28 лютого 2025 року, Міністерство розвитку громад та територій України спільно з Асоціацією «Енергоефективні міста України» провело онлайн-презентацію «Використання Інструменту збору та аналізу енергетичних показників Європейської енергетичної відзнаки для розробки місцевих енергетичних планів». В онлайн – зустрічі прийняли участь представники обласної державної адміністрації, представники місцевих рад та експертного середовища.

За дорученням начальника Подільської РВА Михайла Лазаренка до відео-зустрічі долучилися його заступник Вадим Мегіс, начальник відділу економіки Анатолій Станішевський та головний спеціаліст відділу економіки Світлана Кушнєрова.

Під час заходу представники Мінрозвитку та Держенергоефективності прокоментували досвід першого року розробки та впровадження МЕП українськими громадами. Експерти Асоціації “Енергоефективні міста України” презентували інтернет-платформу «Рейтинг сталого розвитку громад України», яка створена для оцінки рівня сталого розвитку українських громад на основі енергетичних показників, визначених Методикою розроблення МЕП та критеріями Європейської енергетичної Відзнаки.

Учасники дізнались про функціонал платформи, що дозволяє:

● формувати перелік даних, які ОМС повинні збирати і накопичувати для

уможливлення планування розвитку місцевої енергетики та інфраструктурних

мереж у відповідності з цілями законодавства та міжнародних ініціатив;

● вносити та зберігати зібрані дані, визначати рівень їх достовірності за джерелом

походження та зберігати форми підтвердження;

● генерувати необхідні і формальні звіти та додатки з питомими показниками для

розробки МЕП та у процесі підготовки заявок на фінансування для МФО;

● впроваджувати прозоре та ефективне оцінювання досягнень громад (міст) у

сфері сталого розвитку – між громадами і між роками;

● розраховувати показники енергоефективності на основі внесених та

верифікованих даних за відповідними алгоритмами;

● оцінювати результати щорічного розвитку на базі верифікованих даних, а також

порівнювати їх за визначеними критеріями/індикаторами/сферами.

Під час заходу було презентовано особливості користування платформою та оголошено про заохочення для перших громад – користувачів платформи у межах проекту «Сертифікація муніципального енергетичного менеджменту в Україні», що втілюється за підтримки уряду Швейцарії.