Ти як: як правильно розпізнавати сигнали організму при стресі
Стрес – це емоційна реакція організму на зовнішні подразники, щоб організм зміг мобілізуватися для вирішення проблеми.
Сам по собі стрес не зашкодить організму, а, навпаки, може навіть призвести до підвищення рівня дофаміну, але за умови що людина успішно його долає.
Негативний вплив стресу на організм відбувається тоді, коли він переходить у хронічний характер, тобто, людина живе у постійному стресі і навіть цього не помічає, вважаючи за норму.
Остання ситуація часто трапляється з людьми, коли кожен день проходить однаково, ранок і вже втома, замість сніданку швидкий перекус на ходу, постійні затори, стрес на роботі, дедлайни тощо.
Що тоді відбувається?
Збій усіх процесів в організмі. Наші емоції залишаються на передових позиціях, тому ми не здатні мислити більш ширше і знаходити якісь нестандартні та креативні рішення та бачити можливості.
При хронічному стресі виробляється занадто багато гормону кортизолу, а біологічний годинник збивається (безсоння, тривожний сон тощо). Пригнічується робота імунної та репродуктивної системи.
часта проблема – заїдання, тому що людині хочеться тут і зараз отримати щось приємне.
До речі, це може бути не тільки їжа, а і перегляд серіалів соцмереж тощо.
Мотивація знижується, а це означає, що знижується можливість планувати і досягати успіхів.
І це негативно впливає на здоров’я та стає причиною того, що людина постійно хоче швидких результатів і швидкого досягнення цілей, швидко втрачає цікавість до усього чим займається.
Прислухайтеся до свого організму вчасно!