Україна планує ухвалити Річну національну програму для членства в НАТО до кінця року — посол при Альянсі
Україна адаптує Річну національну програму, на яку посилається підсумкове комюніке саміту НАТО у Вільнюсі щодо оцінки прогресу України на шляху до Альянсу. Представити цю версію програми союзникам планують у листопаді.
Про це заявила посол України при НАТО Наталія Галібаренко, повідомляє Радіо Свобода.
За її словами, документ із трьохсот сторінок «важко переварити», тому було домовлено переглянути Річну національну програму, а саме скоротити її і лишити в документі винятково перелік реформ, потрібний для вступу до Альянсу.
«Тобто він не має бути про все хороше проти всього поганого і про все на світі. Він не має дублювати наші зобов’язання, які ми маємо в рамках ЄС, і він має містити такі етапи, щоб ми розуміли чіткі критерії, коли ми можемо говорити про виконання тих чи інших реформ», — сказала Галібаренко.
Читайте також:
Наступна зупинка — Вашингтон. Чим же все-таки закінчився саміт НАТО для України
Вона заявила, що Україна вже підготувала проєкт адаптованої Річної національної програми, у який НАТО має внести правки. На консолідований варіант розраховують вийти в листопаді, коли відбудеться засідання міністрів закордонних справ країн-членів НАТО, там, зокрема, буде присутній глава МЗС України Дмитро Кулеба.
Галібаренко додала, що ухвалити остаточний варіант документу потрібно так, щоб з 1 січня 2024 року Україна вже почала виконувати необхідні вимоги з Річної національної програми.
Дипломатка також зазначила, що наразі триває робота над розробкою структури Ради Україна-НАТО та її робочого плану. У ньому буде прописана регулярність зустрічей та їхні рівн, також планується створення комітетів і робочих груп у рамках Ради.
Галібаренко також наголосила, що для того, аби Україну прийняли в НАТО, потрібні має бути політичний консенсус, а також продовження виконання необхідних реформ і завершення війни.
Саміт НАТО у Вільнюсі відбувся 11−12 липня. У ньому взяли участь лідери 31 країни НАТО, включно з президентом США Джо Байденом, додатково було запрошено делегації Японії, Південної Кореї, Нової Зеландії, Австралії, України та Швеції.